top of page

Od czego zacząć remont mieszkania lub domu?

Remont to duże przedsięwzięcie logistyczne i dlatego zanim go rozpoczniemy, warto najpierw zaplanować kolejność prac i określić budżet jakim będziemy dysponować. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie jakie są nasze potrzeby i upodobania. Aby nasze przygotowanie do remontu zaowocowało doskonałym efektem końcowym, należy nie tylko określić nasze oczekiwania, ale przede wszystkim ustalić plan działania.


ZAPLANUJ I ZREALIZUJ REMONT SAM!

Projektowanie remontu warto zacząć od przygotowania kartki i ołówka, ponieważ będzie to nasze najważniejsze i najlepsze narzędzie pracy. Przygotujmy rysunek remontowanego pomieszczenia / mieszkania / domu. Rozrysujmy ustawienie wyposażenia, a następnie zastanówmy się nad interesującą nas kolorystyką. Kolejnym krokiem będzie objazd najbliższych sklepów i wybór mebli, paneli, koloru ścian i tapet w zależności od pomieszczenia. Warto pamiętać, że markety często oferują próbki, co ułatwia zestawienie wybranego produktu z pozostałymi elementami pokoju czy kuchni. Także korzystajmy z nich!


A MOŻE TROCHĘ INACZEJ?

Zupełnie inny rodzaj planowania remontu mamy w momencie, gdy zdecydujemy się na wykonanie wizualizacji komputerowej. Zadaniem osoby wykonującej taki projekt jest nie tylko zaplanowanie optymalnej funkcjonalności pomieszczeń przeznaczonych do remontu, określenie ilości potrzebnych materiałów oraz ich wartości, oczywiście zgodnie z naszymi potrzebami. Projektant przede wszystkim przedstawi nam kilka proponowanych wariantów ustawienia mebli oraz wykona różne zestawienia kolorystyczne. Najczęściej dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu możemy zobaczyć pomieszczenie po remoncie, co znacznie ułatwia naszą decyzję i eliminuje rozczarowanie. Jednym słowem, mamy spokojniejszą głowę : )


A WIĘC PODSUMUJMY

Jednakże, niezależnie od tego czy mamy możliwość zatrudnienia projektanta, który wykona dla nas wizualizację czy nie, pamiętajmy o najważniejszej rzeczy – w swoim domu mamy czuć się najlepiej na świecie


 
Wyróżnione posty
Sprawdź ponownie wkrótce
Po opublikowaniu postów zobaczysz je tutaj.
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page